Loftowy salon z widokiem na las


Projekt salonu z aneksem kuchennym. Mieszkanie znajduje się bezpośrednio przy lesie . W związku z tym ściana lasu utrudnia dostęp do słońca. Stąd duże jasne powierzchnie, lustro naprzeciwko okien, brak żaluzji w oknach. Celem głównym było rozjaśnienie mieszkania oraz zgranie nowoczesnego designu z istniejącą podłoga oraz schodami z drewna merbau.

Kolorystyka : miedź , biel, butelkowa zieleń, jasna szarość, elementy stalowe czarne

Marokańska Kuchnia reda

Celem projektu było zwiększenie przestrzeni do przechowywania oraz wygospodarowanie miejsca na wyspę kuchenną. Uwagę przyciągają kolorowe płytki nawiązujące do stylu marokańskiego. Zestawione z delikatnym błękitem frontów , wprowadzają lekko orientalny klimat we wnętrzu. Całość uzupełniona fornirowanym blatem o ciepłym odcieniu oraz czarnymi dodatkami nadaje kuchni rodzinny, przytulny klimat.


bottle green, Walnut & Gold

Projekt tego salonu jest o tyle nietypowy, że aneks kuchenny na prośbę właścicieli został pozbawiony części jadalnianej, która znalazła swoje miejsce w osobnym przeznaczonym do przyjmowania gości pomieszczeniu. Dzięki temu mamy tutaj całkiem pokaźnych rozmiarów przestrzeń wypoczynkową z dużym narożnikiem w kolorze butelkowej zieleni w centralnym punkcie pomieszczenia. Głęboki kolor zielony przechodzi na ściany płynnie wchodząc w płaszczyznę specjalnie malowanego dla tej aranżacji obrazu. Linearne podziały beżowych ryflowań czy mebli z forniru w odcieniu naturalnego orzecha mieszczą się w granicach nakreślonych czarnymi i złotymi listwami podziałów na ścianach, nawiązujących do siatki Mondriana. Inspiracja okresem modernizmu odnajduje swoje odzwierciedlenie w stylistyce mebli – lekko uwspółcześnionej formie mid-century modern. Mamy tu zatem kuliste oprawy oświetleniowe, ryflowane przeszklenia, owalny stolik kawowy i dużo naturalnych materiałów wykończeniowych w szlachetnej, ponadczasowej kolorystyce.

Subtelna Łazienka, osiedle Biotura

Projekt tej łazienki to odpowiedź na pragnienia dojrzałej kobiety o miejscu wytchnienia w spokojnej scenerii nawiązującej bezpośrednio do delikatnej natury właścicielki. Obłości mebli, odcienie jasnego beżu na płytkach oraz delikatne akcenty dodatków w kolorze złota, wszystko skąpane w rozproszonym świetle ukrytych listew LED, razem tworzy kobiecą oazę. Subtelny charakter pomieszczenia podkreśla w swym wzorze kwiecista tapeta na jednej ze ścian pomieszczenia. Możliwość wykorzystania bardziej mięsistego materiału niż zimne płytki pod prysznicem, nadaje dodatkowej przytulności całej aranżacji. Sprzęty AGD – pralka i suszarka – oraz wszelkie mniej atrakcyjne wizualnie elementy wyposażenia każdej łazienki jak chemia, kosmetyki czy akcesoria do sprzątania, zostały ukryte w zabudowie na wymiar wypełniającej niewykorzystane wnęki pomieszczenia. Łazienka nabrała charakteru pokoju kąpielowego, w którym znalazło się miejsce na dekoracyjną oprawę wiszącą nad blatem z umywalką czy wazon z kwiatami korespondującymi z dekoracją ścian.


Tropikalny pokój, gdynia dąbrowa

Prezentowana aranżacja niewielkiego pokoju stanowi spełnienie marzeń 12-letniej dziewczynki o domku na drzewie w tropikalnej dżungli. Naturalne materiały wikliny i bambusa, różne odcienie zieleni czy linearne elementy dekoracyjnej lampy bezpośrednio nawiązują do bujnej roślinności, lian i pnączy spotykanych w lasach równikowych. Jedna ze ścian została ubrana w mięsistą tapetę z roślinnym wzorem, bezpośrednio odpowiadającym na wybrany motyw stylistyczny pomieszczenia. Pokój na planie mocno wydłużonego prostokąta z oknem na krótszej ścianie stanowił nie lada wyzwanie by pomieścić wszystkie wymagane elementy funkcjonalne, przy jednoczesnym uniknięciu wrażenia przytłoczenia i dodatkowego zawężenia dostępu do światła dziennego z okna. Szczęśliwie udało się pomieścić miejsce wypoczynku z wygodną kanapą, miejsce do pracy czy kącik muzyczny, w którym pasjonatka botaniki może rozwijać swoją drugą pasję gry na pianinie. Ponadto w pokoju znajdziemy miejsce do przechowywania zamkniętego oraz otwarte regały, na których książki i “skarby” głównej użytkowniczki pełnią także funkcję dekoracyjną. 

mieszkanie modern vintage

Prezentowana aranżacja dwupokojowego mieszkania to ukłon w stronę unikatowego wzornictwa okresu PRL i kolorystyki grafik zaczerpniętych z komiksów lat ‘80. Przestrzeń jest niebanalna, a w każdym pomieszczeniu pojawia się silny akcent kolorystyczny. Neutralna baza dębowej zabudowy kuchennej została przełamana mocnym akcentem czerwonej lodówki w retro stylistyce. Do tak silnego elementu zostały skrupulatnie dobrane pozostałe elementy wyposażenia małego AGD. Część wypoczynkowa to natomiast dominacja granatu, który płynnie przechodzi na sufit sypialni. W salonie znajdziemy takie perełki jak kultowy “fotel Chierowskiego”, pikowaną sofę na dębowych nóżkach czy zaskakującą “wspinającą się małpę z żarówką w dłoni”. Motyw kratki i szachownicy zasugerowany monochromatycznym dywanem w pokoju dziennym, dominuje w czarno białej łazience, która może przywoływać na myśl scenerię z Alicji w Krainie Czarów. Od wejścia do pomieszczenia kąpielowego wita nas kolejny element “z epoki” – ręcznie wykonywany neon. Wyraźna kolorystyka i wzornictwo poszczególnych elementów zostały zestawione z neutralnym tłem bazowym – popielatymi ścianami pokrytymi tynkiem betonowym i czarnymi dodatkami w postaci lamp, okuć drzwiowych i listew – lekko nawiązujących do stylistyki industrialnej.